Rozhovor s Jiřím Vilímkem

1) Jsi poměrně viditelná osoba, ať už ze soutěží, z podnikání či z různých přednášek. Jak by ses představil člověku, který o tobě zatím neslyšel?

Jmenuji se Jiří Vilímek, pocházím z malého městečka na Moravě - Hulín, kde jsem prožil krásné dětství. V té době jsem byl ještě zapálen do sportovní kynologie, takže výcvik psů byl pro mě vším. Jinak bych sám sebe popsal jako cílevědomého a pracovitého člověka s vlastností dotahovat věci do konce a nevzdávat se kvůli nepřízni okolí čí nepřejících lidí.

jirka společná adltronnie-cz-80847c-l

2) Jak vypadaly tvé začátky se cvičením, a co bylo tím hlavním impulzem začít? Spousta kluků začne cvičit kvůli holkám nebo proto, že se chtějí odlišit. Jak to cítíš ty?

Byla to trošku náhoda, když mi do života vstoupili lidé z odvětví silového trojboje s prosbou, zda bych jim nepomohl s výcvikem psa a na oplátku oni mně pomůžou se zvládáním základů techniky fitness cvičení a celkově při nabrání na postavě, po čem jsem vždy toužil. Další impulz přišel na vysoké škole (FTK UP v Olomouci), kde jsem potřeboval zesílit, abych zvládal všechny druhy sportu, kterými jsem v průběhu studia procházel (atletika, gymnastika, plavání, vodní sporty aj.) A v neposlední řadě to byla fitnessová soutěž pořádaná v Olomouci, kde jsem prvně spatřil, v té době velmi oblíbenou, kategorii fitness, kde mimo pózování je sestava doplněná o gymnastické a bojové prvky s nápaditou taneční choreografií. Po jejím zhlédnutí jsem byl v naprostém úžasu, a chtěl dělat to samé.

3) Čím víc se člověk stává úspěšnějším, tím je těžší s jednotlivými úspěchy nakládat… Jak si udržet zdravou mysl, zůstat motivovaný, vytrvat a zlepšovat se? Máš nějaké rady?

Doporučil bych si najít profesi/práci, která vás baví, a která vás bude naplňovat. Stejně tak tým, prostředí, životní styl či partnera. Zkrátka cokoliv, co budete milovat. Musíte mít svůj vlastní cíl, který vás naplňuje, a který vás bude zároveň hnát dopředu.

4) V kategorii Men’s Physique si zaznamenal skvělé úspěchy a závodíš už nějaký ten pátek. Vyber jeden moment své soutěžní kariéry, kterého si vážíš úplně nejvíc.

Velkým zážitkem byla má první soutěž v kategorii Men´s Physique na Arnold Classic Europe ve Španělsku v roce 2014, kde jsem ve velmi nabité konkurenci skončil na 4. místě a zároveň si tak mohl vyzkoušet atmosféru velkého závodu a pódia. Nejemotivnějším zážitkem byla letošní soutěž EVLS 2018 v Praze, kde jsem startoval hlavně pro mé dvě malé dětí, fanoušky a mé blízké přátelé a svou kategorii vyhrál. Pořadatelé pak umožnili, aby moji blízcí a má rodina včetně mých dětí mohli za mnou do backstage. Bylo to velmi dojemné a v tu chvíli se slzám nešlo ubránit.

ronnie-cz-9b4a1f-l

5) Teď něco k tvému profesnímu životu… Už delší dobu se pohybuješ v podnikání, přednášíš a studuješ. Jak zvládáš skloubit profesní, soutěžní a osobní život? Máš nějaké doporučení jak dobít baterky a nebýt ve stresu?

Na každého může stres působit jinak, zaleží na povaze, okolnostech a každodenních situacích. To, co je pro někoho motivujícím tlakem, je pro jiného extrémní zátěž. Metod proti zvládání stresu a dobití energie je spousta a zaleží na člověku, co mu bude vyhovovat nejvíce. Vše je postaveno na čtyřech základních faktorech: jídelníček, pohybová aktivita, spánek a relaxace během dne. Jinak doporučuji se soustředit pouze na důležité věci a nezabývat se věcmi, které nám zbytečně berou energii. (např. se obklopujte pozitivními lidmi, najděte si čas na procházku v přírodě, zkuste meditaci a dechové cvičení, zamyslete se nad svými úspěchy a nad tím, za co jste vděční, přečtěte si knihu, poslechněte si uklidňující hudbu, nebo se jen tak poseďte se svými přáteli a rodinou).

6) Vaše Fitness Victory už funguje téměř pět let a popularita neustále narůstá. Kde vznikla myšlenka otevřít ho a realizovat?

Myšlenku otevřít Fitness Victory jsem měl hlavě již v době, kdy jsem působil jako ředitel jednoho většího fitness, kde jsem se ale neztotožňoval s filozofií klubu. Stejně tak jsem měl v hlavě název fitness a jméno mé dcery, která se teprve měla narodit. (pozn. redakce – Jirkova dcera se jmenuje Victorie a narodila se po otevření fitness)

xx

7) Mimo jiné máš za sebou spoustu zajímavých projektů… Které považuješ za ty nejúspěšnější?

Jsem rád, že si mi podařilo rozjet projekt VICTORÁČEK ve spolupráci s mateřskou školkou. Jedná se o cvičení pro předškolní děti, které je zaměřené na správné držení těla, koordinaci a zpevňování. Dalším zajímavým projektem byla spolupráce s Atrium Flóra, kde jsem byl součásti realizace první fitness soutěže Grand Prix Atrium Flóra pořádané přímo v obchodním centru v Praze. Velmi populární byly naše týdenní Wellness pobyty a školení o zdravém životním stylu. Spolupráce s Miss Aerobik, která by měla v roce 2019 mít zcela novou tvář a měla by být obohacená o další sportovní kategorie. Je toho opravdu hodně, ale největším úspěchem bude letošní předání peněžní částky za celé FITNESS VICTORY dětskému onkologickému oddělení FN Motol. Pomáhat tam, kde je potřeba, mi dělá obrovskou radost.

 

IMG_467112039635_1553717288184097_7213148273287694642_n

8) Na závěr se chceme zeptat – co by si vzkázal všem mladým cvičencům, kteří berou cvičení až moc vážně a řeší často zbytečné věci? Neměli by svou pozornost upřít k naprostým základům?

Pokud berete cvičení a sport vážně, je to v pořádku. Pokud moc řešíte nesmysly, zvlášť na sociálních sítích a hledáte kouzelné návody, jak svůj progres urychlit a nepoužíváte zdravý selský rozum, je to špatně. Pokud jde o cvičení, tak začátečníkům doporučím před každým sportovním výkonem tělo dostatečně zahřát. Je důležité cvičit s váhou, se kterou odcvičíte správnou techniku. Nechejte si poradit od odborníka, než si vytvoříte špatné návyky. A to nepodstatnější! Dodržujte správnou a pravidelnou stravu!

9) Jirko, my ti mockrát děkujeme za tento rozhovor. Přejeme ti hodně úspěchů v soutěžním a profesním životě – hlavně ať vše klape tak, jak má!

Moc děkuji a přeji vám spoustu spokojených zákazníku do nového roku 2019.

S Alex po vítězném tažení v USA

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace.