ATP Nutrition Beta Alanin 300 g

189 Kč
Skladem
Aminokyselina Beta-alanin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Beta-alanin je aminokyselina, která se ve svalových buňkách nachází v podobě karnosinu. Přirozeně zabraňuje překyselení buněk, které je způsobeno tvorbou laktátu při fyzické aktivitě. Pravidelným užíváním beta-alaninu dochází ke zvýšení koncentrace karnosinu ve svalové tkáni. Díky přidaným protispékavým látkám je výrobek odolný vůči tvrdnutí způsobenému vychytáváním vzdušné vlhkosti.
Zvýšení hladiny karnosinu ve svalech až o 80 %
Beta-alanin je tělu vlastní látka, která se ve svalové buňce slučuje s l-histidinem a tvoří dipeptid známý jako karnosin. Ten funguje jako chemický pufr, brání rychlému překyselení svalové buňky, které vede k nemožnosti další svalové práce známé jako „zatuhnutí svalů”.
Studie ukazují, že limitujícím faktorem tvorby karnosinu ve svalech je právě dostupnost beta-alaninu. Při správně nastavené suplementaci dochází ke zvýšení hladiny karnosinu ve svalech v průměru o 15 až 55 %, dle některých studií lze zvýšit hladinu karnosinu až o 80 % po 10 týdnech užívání 4-6 g beta-alaninu denně.
Podpora výkonů o délce trvání 1-4 minuty
Suplementace beta-alaninu je vhodná pro podporu anaerobních výkonů, které trvají v rozmezí 1-4 minuty nepřetržitého výkonu. Zatímco výkony delší než 4 minuty jsou již z velké části aerobního charakteru, maximální fyzická aktivita do 1 minuty (sprinty, silové výkony) není limitovaná překyselením svalových buněk.
Užívání beta-alaninu je proto vhodné pro hráče kolektivních sportů, bojové sportovce, běžce, plavce, cyklisty nebo veslaře, kteří závodí na distanci spadající do časového rozmezí 1-4 minut.
Užívejte 4-6 g denně nepřetržitě alespoň 4 týdny
Beta-alanin se užívá v celkovém denním množství 4-6 g, které je vhodné rozdělit do 2-4 dávek během dne. Klíčové je nepřetržité užívání po dobu alespoň 4 týdnů, pro vyšší nasycení svalových buněk karnosinem ideálně 8-10 týdnů. Jednorázový příjem beta-alaninu fyzickou výkonnost prakticky neovlivňuje.
Typickou vlastností užívání beta-alaninu je tzv. „mravenčení” kůže, které je pravděpodobně způsobeno ovlivněním receptorů MrgD, která mají zakončení v kůži. Tento efekt může být pocitově nepříjemný, ale nepředstavuje žádná zdravotní rizika.
Zdroje:
TREXLER, Eric T., Abbie E. SMITH-RYAN, Jeffrey R. STOUT, et al. International society of sports nutrition position stand: Beta-Alanine. Journal of the International Society of Sports Nutrition 2015, 12(1) HILL, C. A., R. C. HARRIS, H. J. KIM, B. D. HARRIS, C. SALE, L. H. BOOBIS, C. K. KIM a J. A. WISE. Influence of ß-alanine supplementation on skeletal muscle carnosine concentrations and high intensity cycling capacity. Amino Acids 2007, 32(2), 225-233
BAGUET, Audrey, Harmen REYNGOUDT, Andries POTTIER, Inge EVERAERT, Stefanie CALLENS, Eric ACHTEN a Wim DERAVE. Carnosine loading and washout in human skeletal muscles. Journal of Applied Physiology 2009, 106(3), 837-842
BAGUET, Audrey, Katrien KOPPO, Andries POTTIER a Wim DERAVE. ?-Alanine supplementation reduces acidosis but not oxygen uptake response during high-intensity cycling exercise. European Journal of Applied Physiology 2010, 108(3), 495-503
HOBSON, R. M., B. SAUNDERS, G. BALL, R. C. HARRIS a C. SALE. Effects of ß-alanine supplementation on exercise performance: a meta-analysis. Amino Acids 2012, 43(1), 25-37
SHINOHARA, Tokuyuki, Masataka HARADA, Kazuhiro OGI, et al. Identification of a G Protein-coupled Receptor Specifically Responsive to ß-Alanine. Journal of Biological Chemistry 2004, 279(22), 23559-23564
Doporučené dávkování:

dávku 5 g rozmíchejte ve 200 ml vody a užívejte 1x denně 
Tabulka nutričních hodnot:


5 g (1 dávka)

Beta-alanin
4750 mg
Složení: Beta-alanin, protispékavá látka (fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý).  
Upozornění:
Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beta-alanin
Forma: sypká
Kategorie: aminokyseliny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: