LifeLike Coco Oil 300 ml bio

149 Kč
Skladem
Kokosový olej panenský lisovaný za studena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Panenský kokosový olej není jenom nejzdravějším a nejuniverzálnějším olejem na světe. Je to skutečné zázračné superjídlo s mimořádnými účinky na zdraví a jedinečným využitím v kuchyni, dokonce i v kosmetice. Kokosový olej byl dlouho neprávem řazený mezi nezdravé potraviny kvůli vysokému obsahu nasycených tuků.
Zatímco převážná většina nasycených mastných kyselin pocházejících z masa, mléka, vajec a rostlinných olejů, se skládá z dlouhých uhlíkových řetězců, a navíc často obsahují cholesterol a nebezpečné transmastné kyseliny, kokosový olej je tvořen středně dlouhými mastnými kyselinami známými jako MCFA (ang. medium chain fatty acids), přičemž neobsahuje žádný cholesterol a transmastné kyseliny. Středně dlouhé řetězce mastných kyselin se v těle zpracovávají velice odlišným způsobem, než řetězce dlouhé.
Na rozdíl od běžných tuků se kokosový olej po požití okamžitě štěpí na jednodušší mastné kyseliny díky enzymům ve slinách a žaludeční šťávě, což znamená, že není závislý na produkci pankreatické šťávy, nezatěžuje slinivku ani žlučník. Je proto velice lehce stravitelný, především pro lidi, kteří mají zhoršené trávení tuků nebo odstraněný žlučník. Středně dlouhé řetězce mastných kyselin se neukládají jako tukové zásoby a jsou okamžitě využitelné jako zdroj energie. Protože zvyšují energetický metabolismus všech buněk, urychlují hubnutí, hojení a léčení.
Kokosový olej má prokázané antibakteriální a protiplísňové účinky a osvědčil se také v léčbě Alzheimerovy nemoci, cukrovky 2. typu, akutních virových i bakteriálních infekcí včetně zánětu plic, chronické únavy a zánětlivých onemocnění jako je Crohnova nemoc nebo ulcerativní kolitída. Z těchto středně dlouhých řetězců triglyceridů je nejdůležitější kyselina laurová. Mateřské mléko je jediným dalším zdrojem kyseliny laurové, která je zodpovědná za vybudování přirozené imunity dětí vůči bakteriím, parazitům, virům a plísním. Kokosový olej navíc obsahuje i kyselinu kaprylovou, která se v naturopatii považuje za jeden z nejúčinnějších přírodních léků na přemnožení kvasinky candida albicans.
Tabulka nutričních hodnot:
100 g

Energetická hodnota
3 753 kJ / 898 kcal

Tuky
99,8 g

- z toho nasycené mastné kyseliny
92,1 g

Sacharidy
0 g

- z toho cukry
0 g

Bílkoviny 
0,2 g

Vláknina
0 g

Sůl
0 gObsah mastných kyselin
100 g

Kyselina kapronová
0,78 g

Kyselina kaprylová
9,58 g

Kyselina kaprinová
6,19 g

Kyselina laurová
48,21 g

Kyselina myristová
18,76 g

Kyselina palmitová
7,85 g

Kyselina stearová
2,52 g

Kyselina olejová
6,04 g

Kyselina linolová
1,58 g

Nasycené tuky
92,10 g

Mono-nenasycené tuky
6,04 g

Poly-nenasycené tuky
1,58 g
Složení: 100% kokosový olej extra panenský. 
Upozornění:Nevystavujte slunečnímu záření. Skladujte do teploty 25 °C a relativní vlhkosti 70 %. Po otevření spotřebujte do 14 dnů. Minimální trvanlivost do: viz. spodní část obalu. Alergeny jsou zvýrazněny tučně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kokosové
Hmotnost/Objem: 100 - 499 g (ml)
Kategorie: oleje
Forma: tuhá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: