Prom-In 100% Magnesium Malate 324 g orange

Organická sloučenina hořčíku a kyseliny jablečné, známá také jako jablečnan hořečnatý.

Co je vlastně Magnesium Malát
Jedná se o organickou sloučeninu hořčíku a kyseliny jablečné, známou také jako jablečnan hořečnatý. Díky jedinečné symbióze je hořčík pevně svázán s kyselinou jablečnou, což můžeme označit jako minerál v chelátové vazbě.
Kyselina jablečná má ve výživě několik významných benefitů. Podle studiím uveřejněných v časopisu Nutrition Journal má kyselina jablečná pozitivní vliv na trávení a vstřebávání živin. Dále je tato kyselina známá díky svým schopnostem regulovat hladinu kyselosti v těle a tím podporovat optimální funkci zažívacího systému (Zdroj: Yan-Ping Huang, Nutrition Journal, 2010).
PROM-IN® je známý svým seriózním přístupem a odpovědným pohledem na vědecká fakta. Co se týče vstřebatelnosti, podle výzkumu zveřejněného v časopise The Journal of Nutrition, není u organických sloučenin zásadní rozdíl ve vstřebatelnosti. Výzkum ukazuje, že Magnesium Malát tedy není vstřebatelnější než jiné formy, například glycinát (Zdroj: Coudray C., The Journal of Nutrition, 2003).
Je však důležité zvážit širší obraz. Při výběru Magnesium Malátu nejde jen o vstřebatelnost, ale také o synergii s kyselinou jablečnou. Tato kombinace vám nejen poskytuje hořčík, ale také přináší výhody doplňkového příjmu kyseliny jablečné pro vaše celkové zdraví, jak uvádí více zdrojů a výzkumů.
PROM-IN® 100% Magnesium Malate: Klíčové výhody a benefity
Magnesium Malát přináší několik klíčových výhod oproti jiným formám hořčíku. Podle studie publikované v časopise "Journal of the American College of Nutrition" bylo zjištěno, že Magnesium Malát může výrazně podpořit energetický metabolismus a zvýšit výkonnost sportovců (Zdroj: Schuette SA et al., Journal of the American College of Nutrition, 1994).
Další významnou výhodou je jeho vliv na trávicí pohodu. Studie z "European Journal of Nutrition" naznačuje, že Magnesium Malát minimalizuje trávicí nepohodlí, které se občas spojuje s některými jinými formami hořčíku. Tato vlastnost z něj činí vynikající volbu pro použití před tréninkem, přispívající tak k optimálnímu výkonu (Zdroj: Schwalfenberg GK, European Journal of Nutrition, 2017).
Navzdory tomu, že se Magnesium Malát obvykle užívá během dne, přispívá také ke zlepšení spánku a regenerace. Výzkum z "Journal of Research in Medical Sciences" potvrzuje jeho pozitivní účinky na kvalitu spánku (Zdroj: Abbasi B et al., Journal of Research in Medical Sciences, 2012).
Tato kombinace výhod dělá z Magnesium Malátu velmi efektivní a všestrannou sloučeninu, která podporuje výkon, regeneraci a celkovou pohodu.
Hořčík, klíčový minerál?
Hořčík hraje klíčovou roli v zajištění optimálního fungování našeho těla. Podílí se na stovkách biochemických reakcí.
V čem tkví jeho zásadní úloha?

Energetický metabolismus: Hořčík podporuje vytváření energie v těle. Je nezbytný v metabolismu sacharidů a jejich využití pro tvorbu energie.
Svalová funkce: Správná hladina hořčíku je zcela zásadní pro svalovou kontrakci a relaxaci.
Nervová signalizace: Hořčík ovlivňuje nervový systém a podílí se dokonce i na regulaci nálad a emocí.
Zdravé kosti: Spolupracuje s vápníkem a dalšími minerály na udržení pevných a zdravých kostí.
Imunitní systém: Hořčík podporuje funkci imunitního systému a zánětlivé reakce v těle.
Je hořčíkový deficit i vaším problémem? PROM-IN® 100% Magnesium Malate nabízí řešení
Moderní životní styl a všudypřítomný stres často zvyšují naše požadavky na příjem PROM-IN® koncipuje produkty s ohledem na vědecká data a následně nabízí řešení. Právě proto vznikl PROM-IN® 100% Magnesium Malate jako další klíčový nástroj, který vám usnadní cestu za optimální kondicí a zdravím!
Využijte sílu hořčíku pro zvýšení svého výkonu a odstranění únavy. Tento přípravek můžete užívat kdykoli během dne, což vám zajistí příval trvalé energie pro každodenní výzvy.

návod na přípravu: 3,6 g (1 vrchovatou odměrku) rozmíchejte ve 250 ml vody, ideálně v šejkru
užívejte kdykoliv v průběhu dne
doporučené denní dávkování: 3,6 g (1 odměrka)

3,6 g (1 dávka)

Jablečnan hořečnatý
2 500 mg

- z toho hořčík
375 mg (100 % RHP)

Vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid)
1,1 mg (78 % RHP)
Složení: Jablečnan hořečnatý (hořčík), regulátor kyselosti: kyselina citrónová; aroma, barvivo: beta karoten; sladidlo: sukralóza; vitamin B6 (pyridoxin-hydrochlorid).
Tvorba sedimentu je přirozenou vlastností produktu, stačí vždy znovu protřepat. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C a chraňte před přímým slunečním zářením a mrazem. Dbejte na dobré uzavření obalu. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Výrobek není náhradou pestré stravy.
Balení (324 g) obsahuje 90 denních dávek.

Kategorie: Magnesium (hořčík)
Kategorie: vitamíny, minerály, extrakty
Forma: sypká
Délka: hořčík