Prom-In Magnesium + P5P 120 cps

349 Kč
Skladem
Magnesium + Pyridoxal 5'-Phosphate je unikátní kombinace pro Vaši relaxaci. Vysoce účinný suplement pro ty, kteří chtějí snížit míru únavy a vyčerpání, podpořit svůj psychický výkon a celkově optimalizovat stav organismu zatěžovaného mnoha stresory.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč nepufrovaný magnesium bisglycinát?
Hlavním důvodem je vysoká biologická dostupnost, oblíbené slovo pro „absorpci“. Bohužel většina značek označuje za produkt obsahující glycinát hořečnatý nebo bisglycinát takový produkt, který obsahuje velké množství oxidu hořečnatého a určitého podílu čistého glycinátu hořečnatého. Tomu se říká pufrovaný bisglycinát hořečnatý. Zásobení organismu hořčíkem bude tedy samozřejmě horší, proto náš produkt obsahuje výhradně 100% čistý bisglycinát hořečnatý.
Co je vlastně GLYCINÁT/BISGLYCINÁT HOŘEČNATÝ?
Jedná se o hořčík v takzvané chelátové vazbě, kde je hořčík navázán na dvě aminokyseliny glycinu. Glycin je nejen zcela přirozenou aminokyselinou, ale navíc potencuje efekt hořčíku. Chelatace je proces, při němž se organické sloučeniny, v našem případě aminokyseliny, váží na kovové kationty, v našem případě hořčík. Chelatace se využívá pro zlepšení vstřebávání minerálů organismem. Minerály se v chelátové formě vstřebávají o několik řádů snadněji oproti pouhé minerální formě.
Co vlastně hořčík umí?
Hořčík je jedním z nejdůležitějších minerálů v těle, neboť se v našem organismu zúčastňuje stovek biochemických reakcí. Současně je také hořčík často deficitním minerálem v našem těle, neboť při zvýšeném stresu a zátěži jeho potřebu organismus zvyšuje.
Proč PYRIDOXAL-5´-FOSFÁT?
Vitamin B6 lze nalézt v několika formách, která se v játrech mění na P5P. Ten představuje takzvanou aktivní formu vitaminu B6. Je to koenzym, což znamená, že spolupracuje s enzymy tak, aby jim pomohl plnit jejich úkoly rychleji a efektivněji, a proto je klíčovým prvkem biosyntézy. P5P hraje důležitou roli při mnoha pochodech v organismu, jako je metabolismus na buněčné úrovni, regulace hormonální aktivity, podpora psychické činnosti, snížení míry únavy a vyčerpání a mnoha dalšího. Když užíváme P5P jako jeden ze zdrojů vitaminu B6, získáme výhodu, protože pak nemusí docházet k procesu přeměny v játrech, což modifikuje působení vitaminu B6.
Efektivní dávky
Již 3 kapsle produktu Vám poskytnou více než 60 % doporučené denní dávky hořčíku a současně vysokou dávku pyridoxal-5´-fosfátu pro relaxaci.

hořčík přispívá k normální činnosti svalů
hořčík přispívá k normální psychické činnosti 
Doporučené dávkování:

2 - 5 kapslí v průběhu dne nebo večer před spaním
zapijte dostatečným množstvím vody
Tabulka nutričních hodnot:


2 cps

Bisblycinát hořečnatý
1300 mg

- z toho hořčík
150 mg (40 % RHP)

Pyridoxal-5-fosfát
20 mg
RHP - referenční hodnota příjmu (dříve doporučená denní dávka)
Složení: Bisglycinát hořečnatý (nepufrovaný), želatinová tobolka, protispékavá látka: stearan hořečnatý; vitamin B6 (pyridoxal-5-fosfát).
Upozornění:Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v suchu a chraňte před přímým slunečním zářením a mrazem. Dbejte na dobré uzavření obalu. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Výrobek není náhradou pestré stravy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Magnesium (hořčík)
Kategorie: vitamíny, minerály, extrakty
Délka: hořčík
Forma: kapsle

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: