Viridian Viridikid Omega 3 Oil 200 ml Organic (Bio Omega 3 olej pro děti)

319 Kč
Skladem
BIO olej s obsahem omega 3,6,9 nenasycených mastných kyselin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 VIRIDIKID 100% ORGANIC OMEGA-3 OIL           

- BIO olej s obsahem omega 3,6,9 nenasycených mastných kyselin- Výhradně z rostlinného zdroje- Vhodné pro děti od 1 roku- Optimální poměr nenasycených mastných kyselin
Nenasycené mastné kyseliny jsou jedním z pilířů správné výživy s vyváženým příjmem mikronutrientů. V těle jsou důležité zejména pro mozek – tvoří ho zhruba ze 40%, nervovou soustavu – cca 50% nervových membrán je tvořeno nenasycenými mastnými kyselinami, konkrétně DHA. 
U nenasyceným mastných kyselin je velmi důležitý poměr, ve kterém je přijímáme. Měl by se pohybovat okolo 1:4 až 1:5 (omega 3:omega 6/9). Někdy se uvádní dokonce 1:2. Bohužel současný poměr ve stravě je 1:15 až 1:20. Viridikid 100% Organic Omega Oil proto obsahuje 51 % omega-3, 26 % omega-6 a 16 % omega-9.
Další výhodou zejména pro děti je jeho výhradně rostlinné složení. Omega-3 lze velmi efektivně doplňovat z kvalitního rybího tuku, ten však velmi často u dětí naráží na problém s chutí. Viridikid Oil je však připravený ze semínek (lněného, dýňového a konopného) a je dochucený vanilkovým a pomerančovým olejem. Proto chutná výborně. Lze jej konzumovat rovnou ze lžičky a nebo přidávat do jídel, kde se bez problémů ztratí. Rovněž je vhodný pro každého, kdo hledá čistě rostlinný zdroj nenasycených mastných kyselin.
Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na:
- Doplnění nenasycených mastných kyselin pro děti od 1 roku
- Podporu vývoje fyzické i psychické kondice

 
Čistota produktu 


produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ozařované složky
neobsahuje složky živočišného původu: vhodné pro vegany
neobsahuje konzervační prostředky, umělá barviva, pšeničný lepek, pšenici, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý, kyselinu stearovou
složky obsažené v produktu pochází z plodin a rostlin od malých lokálních producentů. Jednou z klíčových zásad Viridianu je právě podpora místních farmářů a výrobců (nikoli nadnárodních korporací), s nimiž má velmi korektní a férové vztahy. Viridian tak naplňuje svoje heslo etické vitamíny a rovněž díky tomu garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu – doslova od semínka až po finální produkt
 
Doporučené dávkování: 

děti 1-2 roky 5 ml (1 čajová lžička) denně
děti 2-6 let 10 ml (2 čajové lžičky) denně
děti od 6 let 15 ml (3 čajové lžičky) denně
s jídlem nebo dle doporučení lékaře
Tabulka nutričních hodnot:
 
 5 ml poskytuje:

 


 alfa-linolenová kyselina (omega-3)

 2330 mg (51 %)


 kyselina linolová (omega-6)

 1235 mg (25 %)


 gama-linolenová kyselina (omega-6)

 14 mg (1 %)


 kyselina olejová (omega-9)

 699 mg (16 %)
*1 dávka odpovídá 5 ml. Balení obsahuje 40 dávek.
 
 
Složení:
 
V 5 ml* (cca čajová lžička): Bio lněný olej 3731 mg (82 %), Bio konopný olej 523 mg (11,5 %), Bio avokádový olej 137 mg (3 %), Bio dýňový olej 137 mg (3 %), Bio vanilkový olej 11 mg (0,25 %), Bio olej z pomerančové kůry 11 mg (0,25 %).
 
Upozornění: 
 
Nevhodné pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nenahrazuje pestrou stravu. Vhodné pro vegany. Skladujte v suchu a chladu mimo dosah dětí. Po otevření uchovávejte v chladničce a spotřebujte do 6 týdnů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Omega 3-6-9
Kategorie: vitamíny, minerály, extrakty
Forma: tekutá
Hmotnost/Objem: 100 - 499 g (ml)
Dietní omezení: Bez laktózy, Bez lepku, Vegan

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: