5 nejlepších doplňků stravy pro zlepšení běžeckého a vytrvalostního výkonu

WhatsApp Image 2021-08-28 at 15.57.30

Váháte nad tím, co zvolit za doplněk, aby váš běžecký a vytrvalostí trénink byl na lepší úrovni? Bojujete s energií při delším časovém úseku nebo Vám rychle dojdou síly? Cítíte, že Vám něco chybí a nemůžete přijít na to, co to je. 
Pojďme se společně kouknout na 5 nejlepších doplňků pro podporu běžeckého a vytrvalostního výkonu, které Vám zaručeně otevřou dveře ke kvalitnějšímu tréninku. 

WhatsApp Image 2021-08-28 at 15.41.30

 1. SRŠNÍ NEKTAR


Sršní nektar je produkt podporující dlouhodobé dodání energie, zefektivňující spalování tuků a rychlost metabolismu. V produktu je obsaženo 17 aminokyselin, které nám působí na celistvé zlepšení sportovního výkonu. Dovolujeme si vyzdvihnout recenzi od Terky, která patří mezi „Dva běžce“ a se svým bratrem zdolávají dlouhé závody.

„Lehký drink s obsahem sršního nektaru jsem vypila cca 40 minut před startem závodu. Zatím jsem ještě takto dlouhý a těžký závod nikdy neběžela. Na kontě mám už pěknou řadu půlmaratonů, ale závodům na větší vzdálenosti jsem se zatím vyhýbala. Moc jsem se na závod těšila a byla v očekávání, jak na mě sršní nektar zapůsobí. Je těžké hodnotit účinnost sršního nektaru, protože bez něj jsem tento závod ani jiný podobně náročný závod nikdy dřív neběžela.

Běželo se mi bezvadně. Cítila jsem dobře v průběhu téměř celého závodu. Do kopců se mi běželo lehce a i po překonání mé pomyslné závodní vzdálenosti 21 km (půlmaratonu) jsem měla pořád dost sil.“

WhatsApp Image 2021-08-28 at 15.13.13 (2)

2. EXTRIFIT COFFY STIMULANT 

Kofein je hlavní látkou využívanou za záměrem dodání energie a zlepšení sportovního výkonu. Proto ani u nás ve článku nemůže zůstat nezmíněný. Produkt Extrifit coffy stimulant je zdrojem čistého kofeinu v podobě kofeinových tablet. Pomáhá nám s dodáním energie, efektivně odstraňuje únavu a zvyšuje naši výkonnost. Jak je již známo, kofein je nám schopen v těle napomoci s odbouráváním tukové tkáně a zrychlením metabolismu. Dalším velkým benefitem tohoto produktu je zvýšení psychické aktivity, zlepšení mozkové aktivity a koncentrace. Tyto poslední zmíněné body jsou při vytrvalostní aktivitě velmi důležité, jelikož při dlouhých a vyčerpávajících výkonech rychle dochází energie mozku, který má na starost celé tělo a kvůli tomu může nervová únava pokazit celý závod, ač má tělo ještě energie dostatek.

 WhatsApp Image 2021-08-28 at 15.13.13 (3)

3. REFLEX GREEN TEA

Zelený čaj je velmi oblíbeným produktem. Zelený čaj od Reflexu nám zajišťuje kvalitní a čisté složení produktu, jehož funkčnost se projeví hned v několika rovinách našeho výkonu. Zcela nejdůležitější funkce tohoto produktu je aktivní podpora mysli a zlepšení pozornosti. Díky extraktu ze zeleného čaje můžeme při svém výkonu sledovat zvýšení energie a snížení postupně přicházející únavy. Extrakt ze zeleného čaje je také známý pro svůj efekt rychlejšího spalování tuků a podpory zrychlení metabolismu. Proč zvolit právě tento zelený čaj? Naše odpověď je jednoduchá – díky jeho kvalitní výrobě. Reflex Nutrition importuje z Číny silný, výběrový, zelený čínský čaj, jehož extrakt je následně zakapslován v naší továrně v UK. Jedna kapsle tak obsahuje extrakt s 95 % polyfenolů a 40 % EGCG.

 WhatsApp Image 2021-08-28 at 15.13.13 (4)

4. EXTRIFIT TRIBULUS

Hormony hrají snad tu největší roli nejen při výkonu, ale také v našem každodenním životě. Pokud se vrhneme na cestu sportu, hormonální rovnováha by pro nás měla být alfou a omegou. Produkt Extrfit tribulus nám právě již zmíněnou hormonální rovnováhu podporuje. Jako další efekt spojený s hormony, můžeme očekávat podporu funkce pohlavních orgánů, hormonální aktivity a dále také stimuluje mužskou hormonální sílu, potenci a libido. Co by to ale bylo za produkt určený pro vytrvalostní sport bez dodání energie a síly? I tyto efekty má pod sebou Extrifit Tribulus schované.

 WhatsApp Image 2021-08-28 at 15.13.13

5. AMIX CLA + GREEN TEA

Jako poslední produkt z našeho TOP 5 Vám chceme doporučit produkt Amix CLA + Green tea. Komplexní a účinný produkt zajišťující redukci tělesné hmotnosti. Jakým způsobem? Tento produkt tlumí potřebu přijímat nadměrné množství energie nebo-li zmírňuje pocity hladu a zvyšuje nám rychlost metabolismu a zároveň jeho rychlost tlumí ve večerních hodinách. Při vytrvalostním sportu může být velkým problémem odbourávání svalové tkáně z důvodu nízkého kalorického příjmu po dobu výkonu. Amix CLA + Green tea nám tento efekt odbourává za pomoci látek zamezujících katabolismus. Na druhém místě jsou efekty dodání energie, podpory mysli, prevence před onemocněním a podpory imunitního systému.

 WhatsApp Image 2021-08-28 at 15.13.13 (1)

Toto bylo naše představení nejlepších produktů pro zlepšení sportovního a vytrvalostního výkonu. Všechny produkty jsou k dostání na našich stránkách v kategorii stimulanty a energizéry. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, neváhejte se na nás obrátit!