Kolagen na pleť zkušenosti

Kolagen je hlavní bílkovinou těla a můžeme ho najít v podstatě všude. V kostech, střevech, zubech, svalech … Tělo si ho vytváří každý den. Avšak jeho produkce se věkem zpomaluje a s tím přicházejí různé problémy jako například pokles kvality pokožky, vlasů a nehtů nebo zhoršení možností pohybového aparátu.

Jak souvisí kolagen s pletí?

Zde je třeba se podívat na to jaký objem pokožky tvoří kolagenem. Pokožka je z velké části tvořena vodou a kolagenem. Samotný kolagen tvoří 80 až 90% váhy pokožky, pokud vyloučíme vodu. Podobá se trojité šroubovici, tedy spirálovité struktuře tvořené třemi řetězci asi sta aminokyselin.
Kolagen již od útlého věku dodává pokožce odolnost a pevnost. Tento fakt si můžeme jednoduše odvodit i dle názvu „kolagen“ (v anglickém překladu „collagen“), který je odvozen z řeckého slova „kólla“, což znamená lepidlo. Druhá vrstva kůže je tvořena buňkami, kterým říkáme fibroblasty. Ty vylučují elastin. Kolagen společně s elastinem a dalšími proteiny, tzv. glykoproteiny, tvoří extracelulární matrix. Jde o síť, která formuje samotnou pokožku – jako sval, jež jí dodává skutečné fyzikální vlastnosti, tedy tonicitu, odolnost a pevnost.

 

Jak pomůže kolagen s pletí?

Kolagen může pleti pomoci v několika různých rovinách. Aby to pro vás bylo přehlednější, dovolili jsme si tyto účinky sepsat do bodů.

1. Akné - Pokud není kolagenu v organismu dostatek, pleť je náchylnější ke vzniku pupínků akné. Bez kolagenu je kůže nestabilní a nemůže řádně zastávat svoji funkci ochranné bariéry.
2. Zpomalení stárnutí pleti a výskytu vrásek– Nedostatek kolagenu v těle stojí v mnoha případech za předčasným spuštěním stárnutí pleti a výskytem prvním vrásek. Pokud znovu obnovíme zásoby kolagenu v těle, spuštěný proces stárnutí pokožky můžeme zpomalit či mu zcela zabránit.
3. Pružnost a kvalita pleti – Jak jsme již zmínili, kolagen od útlého věku dodává pokožce odolnost a pevnost. Jakmile tělo trpí na deficit kolagenu, pružnost a odolnost pleti nemůže být zajištěna. Dodáním přírodního kolagenu na pleť se tato problematika odvrátí a naše pleť může být znovu kvalitní a pružná.

 

Jakou formu kolagenu používat?

Kolagen můžeme najít na trhu v mnoha formách a jen málo kdo ví, jaká forma je nejlepší. Rádi bychom dnes uvedli srovnání sypkého a krémového kolagenu na pleť.
Pokud zvolíte krém, velmi častým problémem je jeho neúplné vstřebání do pokožky. Kolagen zůstane na vrchu a nedostane se do hlubší části pleti, jak je potřeba.
Když se podíváme na sypký kolagen, jeho procentuálnost u vstřebaní je lepší. U sypkého kolagenu se vstřebatelnost pohybuje mezi 90-100%.

 

Kolagen, který doporučujeme ze zkušeností

Velmi často nám přicházeli otázky typu „Jaký kolagen na pleť?. Sedli jsme si nad recenzemi a zkušenostmi a vyhodnotili jsme jako nejlepšího kolagenového pomocníkaproblémy s pletí Beauty collagen od Werbea. Tento kolagen je kombinací 6 účinných látek a komplexu vitaminů a minerálů. Jednotlivé látky se vzájemně doplňují, podporují svůj účinek, zlepšují svou vstřebatelnost a biologickou dostupnost tak, aby mohly v maximální míře rozvinout svůj potenciál. Při pravidelném užívaní vaše tělo pocítí pozitivní vliv této kombinace již po několika týdnech.

 

Reálné zkušenosti uživatelů:

Ze zkušeností a recenzí uživatelů kolagenu jsme avšak čerpali zcela nejvíce, abychom mohli zajistit, že naše produkty jsou funkční a kvalitní. Pojďme se podívat na recenze spojené se zkušeností s kolagenem na pleť.

Gabriela (34 let): Suchá, popraskaná a nekvalitní pleť – to byl můj strašák a faktor, který mi shazoval po dobu posledních 5 let sebevědomí. Pleť jsem schovávala za make-up a tím se mi ještě zhoršila. Po tom, co jsem začala zařazovat přírodní kolagen na pleť jsem viděla opravdu velkou změnu k lepšímu. Po skoro 2 měsících se pleť začala ucelovat, její pružnost rostla a popraskaná místa zmizela.

Karolína (21 let): Collagen jsem začala užívat kvůli akné, kterým trpím už několik let. S užíváním jsem byla velmi spokojená, jelikož od pupínků akné až po jizvy po akné bylo vidět zlepšení. První změna nastala asi po 3 měsících poté co jsem kolagen začala užívat – redukce tvorby pupínků. Další větší změnu jsem zaregistrovala po 5 měsících, když jsem si jednoho dne uvědomila, že mé jizvy již nejsou tak výrazné a hlavně červené.

Tomáš (49 let): Díky mému vyššímu věku, jsem myslel, že je zcela normální tvorba vrásek a viditelné stárnutí pleti. Moje manželka, která se o pleť zajímá do hloubky mi řekla, že by nemuselo jít vyloženě o věk, ale jen o nedostatek kolagenu v těle. Jen tak věci nezkouším a radši si o nich něco najdu a až poté zvažuji, zda do toho jít či ne. Na internetu jsem našel mnoho článků naznačujících, že deficit kolagenu v těle může tyto problémy opravdu způsobit. Kolagen jsem tedy začal užívat a výsledky se ukázali být velmi překvapujícími. Pokožka se mi opravdu zlepšila. Není to tak, že bych se znovu cítil na 18, ale na takových 40 bych mohl říct že ano.

 

 
18755